Aktuāli par KINO latviešu valodā,
Aktuāli par KINO vienuviet!
| meklēt: 

J.Podnieka STRĒLNIEKU ZVAIGZNĀJS kino Rīga

atpakaļ ››

J.Podnieka STRĒLNIEKU ZVAIGZNĀJS kino Rīga

/ kinokino.lv / 06.12.2010

Jura Podnieka jubilejas mēneša ietvaros kinoteātrī Rīga 6.decembrī plkst. 17:00 Tatjanas Fastas grāmatas „JURIS PODNIEKS. VAI VIEGLI BŪT ELKAM?” prezentācija un filma STRĒLNIEKU ZVAIGZNĀJS.

1992. gada vasarā zemūdens medību laikā Zvirgzdu ezerā Latvijas rietumos noslēpumaini pazuda pazīstamais dokumentālā kino režisors Juris Podnieks. Viņš bija sporta meistars peldēšanā. Oficiālā versija apgalvoja, ka noticis nelaimes gadījums.

Dokumentālista dzīve bija riskanta un avantūrisma pilna. Viņa filmas aizliedza padomju cenzūra. Viņu medīja VDK. Kaukāza kaujinieki solīja par viņa galvu miljonu. Šī grāmata ir mēģinājums atšķetināt neparasta cilvēka likteņa noslēpumus. Grāmatas autore Tatjana Fasta ilgus gadus ir bijusi draugos ar režisoru, un tas pamudinājis autori pētīt Jura bojāejas cēloņus. Grāmatā ir ievīti personiski iespaidi un atmiņas. Tikšanās ar grāmatas autori Tatjanu Fastu un tulkotāju Gunitu Mežuli.

STRĒLNIEKU ZVAIGZNĀJS

Viena no pirmajām padomju laikos uzņemtajām filmām, kurā godīgi tiek runāts par latviešu tautas sarežģīto vēsturi. Pirmajā pasaules karā strēlnieku rindās brīvprātīgi pieteicās ap 60 000 vīru, kurus vadīja ideja par brīvu un neatkarīgu Latviju. Filmas uzņemšanas laikā — 80. gadu sākumā — dzīvi bija ap 300, vecumā no 80 līdz 100 gadiem. Šodien vairs nav neviena no viņiem. Filma apkopo unikālu un vēsturisku materiālu, kam līdzīga nav bijis un vairs nebūs.

6.decembris, plkst.17:00. Kino Rīga mazā zāle. 

IEEJA: Ls 1

Pensionāriem Ls 0.50

Komentāri ( 0 ) Dilstošā secībā
Komentārus var rakstīt jebkurš anonīms lietotājs, ievērojot lietošanas noteikumus. Lai varētu vērtēt filmas, rakstīt recenzijas un blogus, piedalīties konkursos un aptaujās ir jāreģistrējas. Reģistrējies šeit!

Kinokino neatbild par pievienotajiem lietotāju komentāriem un rakstiem, kā arī aicina lapas lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklajības normas. Lūguma neievērošanas gadījumā KinoKino patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju. Ievietojot savus komēntārus www.kinokino.lv, lietotājs automātiski piekrīt tā piedāvātajiem noteikumiem un nevar izvirzīt nekādas pretenzijas.
Lietotājiem
Reģistrēties jaunumiem
Jūsu 
e-pasts:
E-pasts: info@kinokino.lv