Aktuāli par KINO latviešu valodā,
Aktuāli par KINO vienuviet!
| meklēt: 

Lektorijs TAS, KO TU NEDRĪKSTI NEZINĀT VI

atpakaļ ››

Lektorijs TAS, KO TU NEDRĪKSTI NEZINĀT VI

/ kinokino.lv / 09.02.2011

2011. gada pavasarī Rīgas Kino muzejs un kinoteātris Rīga no jauna piedāvā lektoriju „Tas, ko Tu nedrīksti nezināt”, kurā Latvijā pazīstami kritiķi un teorētiķi iepazīstina ar pasaules kino vēsturē būtiskām filmām. 

Jaunās sezonas lektorijs ar nosaukumu „Sievietes sejas” pievēršas ievērojamām aktrisēm un tām filmām, kuras aktrises ir padarījušas īpašas. Tās nav filmas viendienītes, bet gan būtiski kinovēstures pieturas punkti, kas neizdzēšami saistīti ar to zvaigžņu – aktrišu – personības „faktoru” un to īpašo ķīmiju, kas izveidojas aktrises un režisora radošajā partnerībā. 

Uz pirmo lektoriju aicinām jau 9.februārī plkst. 19 kino "Rīga" ar asmēlīgā kinokritiķa Normunda Naumaņa lekciju par izcilāko vācu kino aktrisi Hannu Šigulu. Pēc lekcijas, sadarbībā ar Gētes institūtu Rīga, izrādīsim Rainera Vernera Fasbindera filmu „Lilī Marlēna”. 

"Katram laikam ir savi skaistuma ideāli – tās īpašās prasības un nosacījumi, kas kinozvaigznes kārtā no simtiem un tūkstošiem ieceļ tieši to un nevienu citu aktrisi. Kinovēsture savā ziņā ir arī skaistuma, sievietes skaistuma ideālu vēsture. Šajā kinolektorijā runāsim par filmām, kuras īpašas ir padarījušas aktrises, kas tajās ir nospēlējušas savā karjerā nozīmīgas lomas. Tās nav filmas viendienītes, bet gan būtiski kinovēstures pieturas punkti, kas neizdzēšami saistīti ar to zvaigžņu – aktrišu – personības „faktoru” un to īpašo ķīmiju, kas izveidojas aktrises un režisora radošajā partnerībā. 

Lektorijā gaidāmas sešas izcilas filmas un personības. Protams, francūziete Katrīna Denēva ir Dienas skaistule tāda pat nosaukuma filmā – eleganta augstākās sabiedrības dāma, aiz kuras ārienes verd mutuļojošas grēka dzīles, tāda, kādu to ieraudzīja ģeniālais Luiss Bunjuels un kanonizēja savā filmā. Protams, ka vāciete Hanna Šigula ir Rainera Vernera Fasbindera radītais „vāciskuma” etalons, kuras veidols kļuvis par XX gs. otrās puses Vācijas dramatiskās vēstures zīmi – gan filmā Lili Marlēna, gan citos Fasbindera darbos. Protams, francūziete Žanna Moro ir franču kino XX gs. 50.-60.gadu būtības iemiesotāja – viens no šīs aktrises unikalitātes apliecinājumiem ir režisora Fransuā Trifo filma Žils un Džims. Un tas vēl nav viss…" (Dita Rietuma) 

Kinolektorija ietvaros lekcijas lasīs kinokritiķi Dita Rietuma, Daira Āboliņa un Normunds Naumanis, kinorežisors Dāvis Sīmanis un kinozinātnieks Viktors Freibergs. Ciklu „Tas, ko Tu nedrīksti nezināt” organizē biedrība Ekrāns, Rīgas Kino muzejs, kino „Rīga”, Rīgas Nami un Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā, Francijas Kultūras centru, Čehijas vēstniecību Latvijā. Finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. 

Filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā ar sinhrono tulkojumu vai subtitriem latviešu valodā.

Biļetes cena: Uz seansu 9. februārī – Ls 1, uz pārējiem seansiem Ls 2.50, studentiem ar ISIC karti Ls 2 

Kinolektorijs TAS, KO TU NEDRĪKSTI NEZINĀT VI. SIEVIETES SEJAS 

Vieta: Kinoteātris „Rīga”, Elizabetes ielā 61

Programma

9. februārī 19:00 

LILI MARLĒNA / LILI MARLEEN 

Rež. Rainers Verners Fasbinders / Rainer Werner Fassbinder 

Lomās: Hanna Šigula, Džankarlo Džanīni, Mels Ferers, Karls-Haincs fon Hassels, Ēriks Šūmans, Harks Boms, Gotfrīds Džons 

Rietumvācija, 1980, 120 min Lektors: 

Normunds Naumanis 

Vācu kino spilgtākā zvaigzne, Fasbindera mūza Hanna Šigula vienā no savām izcilākajām lomām. Ir 1938. gads. Villija, jauna un vēl nepazīstama vācu dziedātāja, mīl Robertu – talantīgu mūziķi no Šveices, kurš bieži viesojas Vācijā, lai sava tēva vadītās organizācijas uzdevumā palīdzētu apdraudētajiem ebrejiem. Kara laikā Villija veido dziedātājas karjeru ar dziesmu „Lilī Marlēna”. Sadarbībā ar Gētes Institūtu Rīgā 

23. februārī 19:00 

OTRĀ PUSĒ / AUF DER ANDEREN SEITE 

Rež. Fatihs Akins / Fatih Akin 

Lomās: Hanna Šigula, Baki Davraks, Nursela Kēze 

Vācija, Turcija, Itālija, 2007, 122 min 

Lektors: Normunds Naumanis Hanna 

Šigula karjeras vēlākajā posmā turpina valdzināt ar spožām raksturlomām. Seši cilvēki, kuru dzīves ceļi liktenīgā kārtā krustojas, viņiem pašiem savstarpēji nesaskaroties. Vācijā dzīvojošais atraitnis turks Ali pēc sievas pāragrās nāves grib vēlreiz dzīvot kopā ar sievieti un lūdz Jeteri par samaksu dzīvot pie viņa. Viņa dēls, ģermānistikas profesors Nejats Aksu iemīlas Jeterā. Kad Jetera nomirst, Nejats dodas uz Stambulu meklēt viņas meitu Ajitenu… Sadarbībā ar Gētes Institūtu Rīgā.

9. martā 19:00 

KRISTIĀNS / KRISTIAN 

Rež.: Martins Fričs / Martin Frič 

Lomās: Oldržihs Novijs, Nataša Gollova, Rauls Shrānils, Bedržihs Veverka, Adina Mandlova, Jāra Kohouts, Jaroslavs Marvans 

Čehoslovākija, 1939, 87 min 

Lektors: Viktors Freibergs 

1930. gadu čehu kino sekssimbols – Adina Mandlova – vienā no labākajām čehu kino komēdijām. Tūrisma biroja ierēdnis Aloizs Novāks reizi mēnesī dodas uz bāru „Orients” –„pieaugušo pasauli”. Šeit viņš iepazīstas ar jauno un bagāto Zuzanu Rendlovu (Adina Mandlova). Viņa atklāj Aloiza dubulto dzīvi un atgriež vīrieti realitātē blakus uzticamajai sievai Marženkai. Sadarbībā ar Čehijas Republikas vēstniecību Rīgā.

23. martā 19:00 

DIENAS SKAISTULE / BELLE DE JOUR 

Rež. Luiss Bunjuels / Luis Bunuel 

Lomās: Katrīna Denēva, Žans Sorels, Mišels Pikolī, Ženevjēva Peidža, Pjērs Kelementi 

Francija, Itālija, 1967, 101 min 

Lektors: Dita Rietuma 

Franču kino dīva Katrīna Denēva vienā no Bunjuela karjeras labākajām filmām, kurai netrūkst erotiskas dzirksts. Skaistā Severīna ir precējusies ar ārstu, viņa mīl savu vīru, bet nespēj nodoties intīmai tuvībai. Tā vietā Severīna ļaujas erotiskām fantāzijām un kļūst par prostitūtu kādā bordelī, tai pat laikā saglabājot šķīstību laulības dzīvē. Sadarbībā ar Francijas Kultūras centru.

6. aprīlī 19:00 

ZELTA ĶIVERE / CASQUE D’OR 

Rež. Žaks Bekers / Jacques Becker 

Lomās: Simona Siņjorē, Seržs Redžani, Žoržs Dofēns, Reimons Busjeress, Odete Barensi 

Francija, 1952, 96 min 

Lektors: Dāvis Sīmanis 

Jutekliskā franču kino zvaigzne Simona Siņjorē sasniedza slavas augstumus, iemantojot gan skatītāju, gan kritiķu pielūgsmi. Dramatisma pilns mīlasstāsts 19. gadsimtā Francijā, belle epoque laikmetā. Zeltmatainā Marī satiek un iemīlas galdniekā Mandā. Viņas pavadonis Rolāns ir greizsirdīgs un arī citus vīriešus Marī skaistums neatstāj vienaldzīgus. Iznākums tam ir tikai viens – sadursme un salauztas sirdis. Sadarbībā ar Francijas Kultūras centru.

20. aprīlī 19:00 

ŽILS UN DŽIMS / JULES ET JIM 

Rež. Fransuā Trifo / Francois Truffaut 

Lomās: Žanna Moro, Oskars Verners, Anrī Serrs 

Francija, 1962, 105 min 

Lektors: Daira Āboliņa 

Sieviete ar neaizmirstamu skatienu – Žanna Moro – filmā, kas viņu padarīja slavenu pasaulē. 20. gs. sākumā Parīzē mīt un pilsētas bohēmu bauda divi nešķirami draugi – austrietis Žils un francūzis Džims, Viņi abi iemīlas vienā sievietē Katrīnā, kura tomēr izvēlas un apprec Žilu. Pirmais pasaules karš trijotni izšķir un Žils ar Katrīnu atstāj Franciju. Pēc kara beigām viņi atkal satiekas un bijušās izjūtas uzplaukst no jauna. Sadarbībā ar Francijas Kultūras centru.

Komentāri ( 0 ) Dilstošā secībā
Komentārus var rakstīt jebkurš anonīms lietotājs, ievērojot lietošanas noteikumus. Lai varētu vērtēt filmas, rakstīt recenzijas un blogus, piedalīties konkursos un aptaujās ir jāreģistrējas. Reģistrējies šeit!

Kinokino neatbild par pievienotajiem lietotāju komentāriem un rakstiem, kā arī aicina lapas lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklajības normas. Lūguma neievērošanas gadījumā KinoKino patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju. Ievietojot savus komēntārus www.kinokino.lv, lietotājs automātiski piekrīt tā piedāvātajiem noteikumiem un nevar izvirzīt nekādas pretenzijas.
Lietotājiem
Reģistrēties jaunumiem
Jūsu 
e-pasts:
E-pasts: info@kinokino.lv