Aktuāli par KINO latviešu valodā,
Aktuāli par KINO vienuviet!
| meklēt: 

Splendid Palace atklās sezonu ar īpašu seansu

atpakaļ ››
Splendid Palace atklās sezonu ar īpašu seansu
publicitātes foto

Splendid Palace atklās sezonu ar īpašu seansu

/ kinokino.lv / 06.07.2017

Kinoteātris "Splendid Palace" un kinoprojekts "Spektrs" aicina 22. augustā plkst. 19.00 atklāt kino sezonu ar vienu no visu laiku iemīļotākajām komēdijām restaurētā oriģinālversijā un bez cenzūras – "Lielā pastaiga" ("La Grande Vadrouille", 1966) ar leģendāro franču komiķi Luiju de Finesu.

Savulaik šī filma kopā ar citām Luija de Finesa, Žerāra Depardjē, Pjēra Rišāra un citu franču komiķu komēdijām bija PSRS kinoteātru absolūts dižpārdoklis. Bet tas, ko daudzi nezina, ir fakts, ka filma tika demonstrēta ar Padomju cenzūras veiktajām izmaiņām. Par laimi 2016. gadā (tieši uz filmas 50. gadu jubileju) tā tika restaurēta. Tieši ar restaurēto filmas versiju tiks atklāta jaunā kino sezona.

Šajā režisora Žerāra Urī filmā varēs redzēt populāros franču komiķus Luiju de Finesu un Burvilu, britu ekscentriķi Terī-Tomasu, Maiku Māršalu, Koleti Brosē, Klaudio Bruku un vācu kino leģendu Benno Sternbahu. Uzņemta 21 gadu pēc 2. Pasaules kara, kad Francijai atstātās brūces vēl nebija līdz galam sadzijušas, filma ļāva francūžiem no cita, daudz sirsnīgāka un humora pilna skatpunkta paskatīties uz samērā nesenajiem traģiskajiem notikumiem. Tieši šis humors uz farsa robežas apvienojumā ar lielisko aktieru sniegumu padarīja "Lielo pastaigu" par visu laiku skatītāko filmu Francijā līdz pat 1997. gadam un trešo skatītāko joprojām.

Interesanti fakti par filmu:

Francijā filmu noskatījās vairāk nekā 17 miljoniem skatītāju, absolūts rekords līdz pat "Titānikam" (1997);
"Lielā pastaiga" līdz pat 2008. gadam bija skatītākā franču filma Vācijā;
Filmu uzņēma tā pati komanda (režisors Gaspārs Urī, aktieru duets Luijs de Finess un Burvils), kas gadu iepriekš uzņēma veiksmīgo komēdiju "Le Corniaud";
ASV repertuārā tā izrādīta zem pilnīgi cita un nepamatoti gara nosaukuma - "Don't Look Now, We're Being Shot At";

Komentāri ( 0 ) Dilstošā secībā
Komentārus var rakstīt jebkurš anonīms lietotājs, ievērojot lietošanas noteikumus. Lai varētu vērtēt filmas, rakstīt recenzijas un blogus, piedalīties konkursos un aptaujās ir jāreģistrējas. Reģistrējies šeit!

Kinokino neatbild par pievienotajiem lietotāju komentāriem un rakstiem, kā arī aicina lapas lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklajības normas. Lūguma neievērošanas gadījumā KinoKino patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju. Ievietojot savus komēntārus www.kinokino.lv, lietotājs automātiski piekrīt tā piedāvātajiem noteikumiem un nevar izvirzīt nekādas pretenzijas.
Lietotājiem
Reģistrēties jaunumiem
Jūsu 
e-pasts:
E-pasts: info@kinokino.lv