Aktuāli par KINO latviešu valodā,
Aktuāli par KINO vienuviet!
| meklēt: 

Baltijas pērli atklās Kannu direktors Tjerī Fremo

atpakaļ ››
Baltijas pērli atklās Kannu direktors Tjerī Fremo
publicitātes foto

Baltijas pērli atklās Kannu direktors Tjerī Fremo

/ LETA / 11.07.2017

Šogad 70. gadskārtu atzīmē viens no prestižākajiem un senākajiem kinofestivāliem pasaulē, proti, starptautiskais Kannu kinofestivāls (le Festival de Cannes), kas kopš 1993. gada ir cieši sadarbojies ar Rīgas kinofestivālu "Baltijas pērle" un rudenī tā programmas ietvaros pagodinās ar pirmo Kannu kinofestivāla direktora vizīti Baltijas valstīs, portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāji.

Tikai 21. septembrī plkst. 18.30, atzīmējot festivāla "Baltijas pērle" atklāšanu, kinoteātrī "Splendid palace" tiks izrādīta filma, kas kļuvusi par daudzu prestižāko kino forumu sensāciju – "Limjēri!". Pirms seansa skatītājus uzrunās Kannu kinofestivāla un Lionas Limjēru institūta direktors Tjerī Fremo.

Filma ir veltījums sava laika izcilajiem limjēristiem: Žanam Renuāram, Fransuā Trifo, Morisam Pialā, Ērikam Romēram, Žanam Likam Godāram un daudziem citiem.

Savukārt Tjerī Fremo ir piešķīris šim stāstam jaunu elpu, no simtiem Limjēru oriģinālo kinokadru radot pilnmetrāžas filmu, kas rosina iztēli un pārsteidz ar savu vienkāršību un naivo ģenialitāti. Slaveno šedevru retie kadri, kas vairāk nekā simts gadus uzglabāti slēgtās krātuvēs, tiks pirmo reizi izrādīti jaunā kontekstā – kā nevainojams mežģīņu raksts tie savijušies stāstā par mākslas veidu, kas strauji iekaroja visu pasauli.

Komentāri ( 0 ) Dilstošā secībā
Komentārus var rakstīt jebkurš anonīms lietotājs, ievērojot lietošanas noteikumus. Lai varētu vērtēt filmas, rakstīt recenzijas un blogus, piedalīties konkursos un aptaujās ir jāreģistrējas. Reģistrējies šeit!

Kinokino neatbild par pievienotajiem lietotāju komentāriem un rakstiem, kā arī aicina lapas lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklajības normas. Lūguma neievērošanas gadījumā KinoKino patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju. Ievietojot savus komēntārus www.kinokino.lv, lietotājs automātiski piekrīt tā piedāvātajiem noteikumiem un nevar izvirzīt nekādas pretenzijas.
Lietotājiem
Reģistrēties jaunumiem
Jūsu 
e-pasts:
E-pasts: info@kinokino.lv