Aktuāli par KINO latviešu valodā,
Aktuāli par KINO vienuviet!
| meklēt: 

Skatītākās 3D filmas Latvijā.

atpakaļ ››
Skatītākās 3D filmas Latvijā.
Avatars.

Skatītākās 3D filmas Latvijā.

/ kinom / 02.10.2010

Pēdējo pāris gadu laikā par īstu modes lietu ir kļuvušas 3D filmas. Lielā mērā tas ir likumsakarīgi, jo lielākās studijas vairs nespēj regulāri radīt oriģinālas filmas, tādējādi 3D efekti ir instruments ar kura palīdzību paspilgtināt filmu. Neapšaubāmi arī Latvijai šī tendence nav gājusi garām un cilvēki pie mums ļoti bieži dod priekšroku tieši 3D versijai. Šo divu gadu laikā izrādītas daudzas 3D filmas, tāpēc domāju, ka ir īstais laiks apskatīt, kuras tad ir bijušas mūsu skatītāju visiecienītākās. Uzreiz jāizceļ, ka cipari būs nedaudz noapaļoti un pāris filmas no minētajām joprojām tiek aktīvi izrādītas, tāpēc skatītāju skaits tām noteikti pieaugs.

Jāsāk ar to, ka Latvijā 3D bums sākās brīdī, kad Forumcinemas divās sava kinoteātra auditorijās 2008. gada septembrī ierīkoja jaunākās 3D izrādīšanas tehnoloģijas (tika ieviestas Xpand tehnoloģijas). Pirmā filma, kura tika izrādīta bija Ceļojums uz zemes centru 3D un tā spēja izraisīt ļoti lielu interese pateicoties kurai seansi bija izpārdoti vēl vairākas nedēļas pēc pirmizrādes. Interesanti, ka sākotnēji 2009. gadā bija plānots izrādīt apmēram 6 3D projektus, bet reāli to skaits ievērojami pārsniedza 10. Zināmu laiku tieši Ceļojums uz zemes centru bija skatītākā 3D filma (jāizceļ, ka tā tika izrādīta tikai vienā kinoteātrī un tikai 3D formātā, bet spēja kļūt par gada skatītāko filmu visā Latvijā).

2009.gada vasarā uz ekrāniem iznāca Ledus laikmets 3 un animācijas filma kļuva par īstu hītu, turklāt tika izrādīta arī parastajā, 35 mm formātā. Dažus mēnešus vēlāk tā kļuva pat visu laiku skatītāko komercfilmu Latvijas kinoteātros, apsteidzot leģendāro Titāniku. Tiesa prieki bija samērā īsi, jo neilgu laiku vēlāk uz ekrāniem iznāca visu laiku ienesīgākā filma Avatars, kas bez mazākās piepūles Ledus laikmetu 3 apsteidza (fenomēls fakts, bet KinoCitadele piedāvā šo filmu noskatīties arī 10 mēnešus pēc pirmizrādes un skatītāju interese nebūt nav zema).

Savukārt šogad 3D klātbūtne palīdzēja arī pēdējai Šreka filmai pārsniegt 100 000 skatītāju atzīmi (Latvijai neraksturīgs cipars). Zemāk var apskatīt 10 visu laiku skatītāko 3D filmu sarakstu, tiesa paturot prātā, ka praktiski visas filmas izrādītas arī 35 mm formātā. Kā redzam, tad vairāk kā puse no filmām pārstāv animācijas žanru un praktiski visas ir pieskaitāmas pie ģimenes filmām. Arī turpmāk mūs sagaida interesanti 3D projekti, tostarp Harijs Poters, Karību jūras pirāti un Tranformeri.

1) Avatars 198 000
2) Ledus laikmets 3: Dinozauru ēra 133 000
3) Šreks: ilgi un laimīgi 107 000
4) Ceļojums uz zemes centru 3D 75 000
5) Alise Brīnumzemē 62 000
6) Augšup 45 000
7) Kā pieradināt pūķi 45 000
8) Supersuns Bulta 36 000
9) Rotaļlietu stāsts 3 35 000
10) G-Force: Specvienība 34 000


No savas puses vēlos piebilst, ka šķietami kvalitatīvākie 3D efekti ir novēroti filmās, kuras TOP 10 nav atrodami, proti, šausmu filmās. Asiņainā Valentīna diena, Ceļa gals 4 un Nezūdošais ļaunums 4 spēja sagādāt regulārus un izteiksmīgus efektus. Šī iemesla dēļ ar nepacietību varam gaidīt Zāģis 7 iznākšanu, jo domājams, ka arī šī filma neliks vilties.

Un kurā filmā 3D efekti Jums šķita vislabākie?

Komentāri ( 10 ) Dilstošā secībā
Komentārus var rakstīt jebkurš anonīms lietotājs, ievērojot lietošanas noteikumus. Lai varētu vērtēt filmas, rakstīt recenzijas un blogus, piedalīties konkursos un aptaujās ir jāreģistrējas. Reģistrējies šeit!

Kinokino neatbild par pievienotajiem lietotāju komentāriem un rakstiem, kā arī aicina lapas lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklajības normas. Lūguma neievērošanas gadījumā KinoKino patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju. Ievietojot savus komēntārus www.kinokino.lv, lietotājs automātiski piekrīt tā piedāvātajiem noteikumiem un nevar izvirzīt nekādas pretenzijas.
Lietotājiem
Reģistrēties jaunumiem
Jūsu 
e-pasts:
E-pasts: info@kinokino.lv