Aktuāli par KINO latviešu valodā,
Aktuāli par KINO vienuviet!
| meklēt: 

Sinister

atpakaļ ››
Sinister
Sinister reklāmas plakāts

Sinister

/ Goldss / 18.11.2012

Šausmu filmas uz Latvijas lielajiem ekrāniem nonāk diezgan reti, jo pēc tām, manuprāt, pieprasījums nav sevišķi liels. Ko gan jaunu tur varētu ieraudzīt? Asinis, draudīgas skaņas, kliedzieni un jau ierastā lēnā mūzika ir atklausīta un atskatīta. Protams, neko sliktu nevar teikt par filmu “The Cabin in The Woods”, kas bija gandrīz vai kā apvērsums žanrā, kur lielum lielo paldies ir jāsaka filmas “Atriebēji” režisoram Džošam Vedonam, taču ne jau par to ir šis raksts. Apstākļi sakrita tā, ka līdz mūsu ekrāniem nonāca “Sinister”, kas lielā mērā ir mainstrīm šausmene. Man filma nepatika un zemāk aprakstīšu kāpēc. 

Jau pirmkārt filma bija garlaicīga. Ierastais scenārijs ar ierastajām šausmu žanra parādībām – skaņas, pārsteiguma moments, ainas, kas veidotas cilvēka iebaidīšanai un nelabuma uzdzīšanai. Pilnīgi nekas tāds, kas izraisītu patiesas šausmas, tirpas vai pārsteigumu skatītājā nebija. Vienu brīdi pat kļuva grūti nosēdēt, gaidīju beigas, lai beidzot redzētu kā tad galvenais varonis dabūs galu. Sagaidīju un nebiju pārsteigts. 

Otrkārt, filma galīgi neuzrunā skatītāju. Galvenais varonis ar savu ģimeni ievācās mājā, kur iepriekš notika šaušalīga slepkavība. Mājas pagalma kokā policija atrada ģimeni pakārušos, taču izrādās, ka tur nebija visi, trūka jaunākā ģimenes atvase -  meitenīte. Kā beigās izrādās, tad tam visam ir kāda kopsakarība, ka tādas slepkavības jau iepriekš ir notikušas, visur tiek atstāts noslēpumains simbols, kas kaut kādā mērā ar visu ir saistīts. (Tas datēts ar Babilonijas laikiem, tas ir Bogula simbols - dēmons, kas ēd bērnu dvēseles.) Mūsu galvenais varonis atrod kasti ar filmām savas jaunās mājas bēniņos, kurās slepkava safilmējis kā nonāvē visus savus iepriekšējos upurus. Rakstnieks, mūsu galvenais varonis, ir absolūtā starā, jo nu beidzot būs atradis lielisku materiālu savai grāmatai, jo kā izrādās, viņam vairs īpaši labi neveicas ar rakstīšanu, jo visi ienīst viņa darbu. Viņš pat ir sācis rīkoties pretstatā ar savu dzīves filozofiju. Vienā savās dzīves slavas mirkļa intervijā viņš teica, ka nekādā gadījumā nerakstīs tikai naudas dēļ, bet gan cilvēku dēļ, lai palīdzētu atklāt noslēpumu, bet nu dzīve ir likusi rīkoties savādāk. Protams, laužot savus principus, viņš tiek pie gala, kas pilnīgi nav nekāds pārsteigums, manuprāt. 

Treškārt, filmai ir uztaisīts lielisks reklāmas rullītis, kas skatītāju ieinteresē un viņš iespējams var sadomāt filmu noskatīties. Aktieri ne ar ko nepārsteidza, jo no viņiem neko labu sagaidīt tāda tipa filmā nevar. Kliedzieni, šoks, asinis bija tikai baigās. Pirmie divi tā mazāk, bet trešais tā vairāk. Vēl vienīgi varu uzteikt beigu tvistu, jo negaidīju, ka slepkava būs tieši tas filmas varonis. Vairāk gan nekādus spoilerus neminēšu, lai būtu interesanti sagaidīt noslēgumu.

Vai es filmu iesaku skatīties uz lielā ekrāna? Nē. Labāk sagaidīt kādu tiešām šaušalīgu žanra pārstāvi un doties saņemt tirpas tad. Šo var mierīgi izlaist. Varbūt vienīgi, lai sajustu to īpašo Helovīna noskaņu, tad var sadomāt un labā kompānijā noskatīties. Ja pa rokai ir alus, tad pat var pasmieties par vienu otru ainu. Skatīties vai nē, tas ir jūsu pašu ziņā.

 Paldies Marekam no kinommovies par dāvāto iespēju noskatīties filmu bez maksas.

Komentāri ( 12 ) Dilstošā secībā
Komentārus var rakstīt jebkurš anonīms lietotājs, ievērojot lietošanas noteikumus. Lai varētu vērtēt filmas, rakstīt recenzijas un blogus, piedalīties konkursos un aptaujās ir jāreģistrējas. Reģistrējies šeit!

Kinokino neatbild par pievienotajiem lietotāju komentāriem un rakstiem, kā arī aicina lapas lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklajības normas. Lūguma neievērošanas gadījumā KinoKino patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju. Ievietojot savus komēntārus www.kinokino.lv, lietotājs automātiski piekrīt tā piedāvātajiem noteikumiem un nevar izvirzīt nekādas pretenzijas.
Lietotājiem
Reģistrēties jaunumiem
Jūsu 
e-pasts:
E-pasts: info@kinokino.lv