Aktuāli par KINO latviešu valodā,
Aktuāli par KINO vienuviet!
| meklēt: 

Kara zirgs

atpakaļ ››

Kara zirgs

/ Raivis Žvagiņš / 20.01.2012

Par filmu

KARA ZIRGS (2011) ir režisora Stīvena Spīlberga spēlēšanās ar skatītāju emocijām.

Galvenajās lomās: Zirgs, Jeremy Irvine, Peter Mullan, Emily Watson

Režisors: Steven Spielberg

Žanrs: Drāma

Stāsts par neticamu un aizkustinošu draudzību starp puiku Albertu un zirgu Džoiju. Kad sākās Pirmais pasaules karš un Džoju kopā ar kavalērijas pulku nosūta uz Francijas kara laukiem, Alberts, neskatoties uz kara dienestam nepiemēroto vecumu, dodas uz fronti, lai atrastu un izglābtu savu draugu.

Iespaidi

Režisora Stīvena Spīlberga vārds Holivudā vienmēr bijis viens no atpazīstamākajiem. Arī šogad Spīlbergs startējis vairākos projektos gan kā producents, gan arī kā režisors animācijas filmai TINTIŅA PIEDZĪVOJUMI: VIENRADŽA NOSLĒPUMS, kas jau ieguvusi "Zelta Globusu" nominācijā "Labākā animācijas filma" un tiek uzskatīta par lielāko kandidāti uz "Oskara" balvu tajā pašā kategorijā. Tagad režisors skatītāju sirdis centīsies iekarot ar filmu KARA ZIRGS, kas Latvijā uz ekrāniem tiek izrādīt no 20. janvāra.

Atzīšos, ka šī filma mani ne brīdi nesaistīja un es to negāju skatīties ar lielu degsmi, varētu pat teikt, ka "gāju pēc ķeksīša". Bieži vien šādos gadījumos nostrādā pretējs efekts, un filma izrādās labāka nekā cerēts. Šoreiz diemžēl tā nenotika, jo no filmas saņēmu tieši to, ko gaidīju - skaistus kadrus un Stīvena Spīlberga spēlēšanos ar skatītāju emocijām.

Radās iespaids, ka Spīlbergs ir centies izveidot tādu kā spēļmantiņu, kura ir ieprogrammēta saraudināt, aizskart un iežēlināt pat tos skatītājus, kas parasti pret šādām lietām pauž vienaldzīgu attieksmi. Bail iedomāties, cik salvešu paciņas ļoti emocionālām būtnēm būs nepieciešamas, lai pēc filmas noskatīšanās no kinozāles iznāktu ar sausu seju. Turklāt šajai spēļmantiņas uzdevumu vieglāku padara filmas skaņu celiņš, kas tikai brīžiem ir mierīgs vai draudīgs tieši kara ainās. Pārsvarā ir dzirdamas tikai augstas notis (jā, tieši tāpat kā filmas treilerītī - skatīt zemāk).

Bet kas gan šo filmu padara tik īpašu un vērienīgu, ka par to runā visā pasaulē? Tie noteikti ir skaistie kadri, operatora darbs, kā arī darbs ar zirgiem, jo tieši zirgs šeit nospēlēt galveno lomu. Vairākās intervijās Spīlbergs tiek pratināts par to, vai zirgi filmēšanas gaitā bija drošībā un tam līdzīgus jautājumus, uz ko viņš mierīgi atbildēja - "Viss kārtībā, man ir svarīgi, lai zirgiem netikt nodarīts pāri!". Šeit nu gan jāuzteic zirgu treneri (drīzāk dresētāji), kuri ieguldījuši milzīgu darbu, lai visas darbības, ko veic dzīvnieki, būtu pēc iespējas tuvākas tam, kādas tās ir iztēlojies Spīlbergs. Ne par velti tiek jokots, ka šogad "Oskara" balva nominācijā "Labākais aktieris" pienāktos tieši zirgam, pie tam ne vienam vien, jo zirga tēlu Džoiju atveidoja vairāki zirgi.

Protams, ne visa filma ir vienas vienīgas sēras par to, kā nabaga zirgs skrien cauri dzeloņdrātīm. Bija arī pāris komiski momenti. Šķietami labākais mirklis teju divarpus stundu garumā ir aina, kur no karojošo puses tranšejām izkāpj divi karavīri un pārmij draudzīgus vārdus. Sīkāk stāstīt nebūtu godīgi pret lasītāju, taču šī epizode patiešām ir viena no retajām, kas bija patiesa un neuzmācīga.

Kopumā filma ir vizuāli baudāma, bet ne tāda, kas liks just līdzi kaut kam patiesam (kā tas bija filmā KALPONE). Pie tam šo filmu varētu nosaukt par populārā latviešu seriāla jeb tautā saukta likteņstāsta "Likteņa līdumnieki" versiju Stīvena Spīlberga gaumē.

P.S. Piedod, Stīven, bet šoreiz Tu nošāvi greizi!

Raksts sadarbībā ar nofilmets.lv!

Komentāri ( 3 ) Dilstošā secībā
Komentārus var rakstīt jebkurš anonīms lietotājs, ievērojot lietošanas noteikumus. Lai varētu vērtēt filmas, rakstīt recenzijas un blogus, piedalīties konkursos un aptaujās ir jāreģistrējas. Reģistrējies šeit!

Kinokino neatbild par pievienotajiem lietotāju komentāriem un rakstiem, kā arī aicina lapas lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklajības normas. Lūguma neievērošanas gadījumā KinoKino patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju. Ievietojot savus komēntārus www.kinokino.lv, lietotājs automātiski piekrīt tā piedāvātajiem noteikumiem un nevar izvirzīt nekādas pretenzijas.
Lietotājiem
Reģistrēties jaunumiem
Jūsu 
e-pasts:
E-pasts: info@kinokino.lv